Salg av reklameplass på buss

Det er ikke mulig å kjøpe reklameplass på bussene som kjører på oppdrag for Agder Kollektivtrafikk 

Reklame på buss ikke lenger mulig

Tidligere har Agder Kollektivtrafikk tilbudt reklameplass på baksiden av enkelte av våre busser. Men fra og med 1. juli 2024 tilbyr vi ikke lenger reklameplass på bussene. 

buss på holdeplass i byen - Klikk for stort bilde
bilde som viser en buss på holdeplass - Klikk for stort bilde
bilde av buss på linje 200 - Klikk for stort bilde

Ingen innvendig reklame

Reklame og informasjonstiltak innvendig i bussene er reservert for AKT (og samarbeidspartnere) for reiserelatert informasjon. Innvendig reklameplass er derfor ikke tilgjengelig for kommersielt salg, hverken på papirplakat eller digitale skjermer.

Sanntidsskjem om bord i bussen - Klikk for stort bildeDu får sanntidsinformasjon på skjermene om bord på bussen
bilde som viser passasjerer i buss - Klikk for stort bilde

Reklame på holdeplasser

AKT disponerer ingen reklameplasser på holdeplasser i Agder. Det er den enkelte "vegeier" (kommune/fylkeskommunen) som har ansvar for holdeplassene. I enkelte områder på Agder er det åpnet for kjøp av reklameplass på holdeplasser via selskapet Clear Channel

bilde som viser passasjer med mobiltelefon - Klikk for stort bilde